inteligentna żarówka LED oraz wielofunkcyjny przycisk z wyświetlaczem e-papier od AVM

Utworzono: 05 luty 2021, 11:02 Autor :  
Firma AVM, znany niemiecki producent urządzeń sieciowych, wprowadziła na rynek nowe produkty dla inteligentnego domu Smart Home: żarówkę LED FRITZ!DECT 500 oraz wielofunkcyjny przycisk FRITZ!DECT 440 wyposażony w wyświetlacz typu e-papier z dużym kontrastem.

Serię nowości dostępnych od teraz w Polsce zamyka bezpłatna aplikacja FRITZ! Smart Home do zarządzania urządzeniami w inteligentnym domu. Dzięki tym nowością AVM rozszerzyła ofertę rozwiązań Smart Home i oferuje obecnie pełne spektrum najbardziej poszukiwanych produktów dla inteligentnego domu, tj. inteligentne gniazdka rejestrujące zużycie prądu, sterownik grzejnika i inteligentne oświetlenie.

Zarządzanie oświetleniem za pomocą żarówki FRITZ!DECT 500

Inteligentna żarówka LED FRITZ!DECT 500 świecąca kolorowym i białym światłem obsługuje standard DECT ULE i umożliwia szybkie połączenie z siecią domową FRITZ! poprzez wciśnięcie przycisku. W ten sposób router FRITZ!Box w połączeniu z nową żarówką FRITZ!DECT 500 staje się centralą inteligentnego systemu oświetlenia. Żarówką można zarządzać na wiele różnych sposobów: za pomocą drugiej nowości, czyli inteligentnego przycisku FRITZ!DECT 440, aparatu FRITZ!Fon, interfejsu użytkownika routera FRITZ!Box lub aplikacji FRITZ!App Smart Home. FRITZ!DECT 500 jest dostosowana do popularnych gwintów typu E27.

Nowa żarówka z szerokim spektrum kolorów i doskonałą jasnością gwarantuje idealne światło w każdej sytuacji. Użytkownicy w prosty sposób wybierają dowolny kolor lub decydują się na zwykłe białe światło o różnych temperaturach barwowych. Jasność można przy tym płynnie zmieniać dzięki inteligentnemu systemowi sterowania światłem, co pozwala dostosować żarówkę do swoich potrzeb. Strona produktu: https://pl.avm.de/produkty/fritzdect/fritzdect-500/  

Pilot zdalnego sterowania Smart Home: inteligentny przycisk FRITZ!DECT 440

Drugim innowacyjnym produktem firmy AVM dla Smart Home jest czterofunkcyjny przycisk FRITZ!DECT 440 z wyświetlaczem w technologii e-papier. Służy on do włączania i wyłączania różnych urządzeń Smart Home marki FRITZ!, pojedynczo lub w grupach, a także do aktywacji szablonów Smart Home. Przycisk jest dostosowany do każdego z routerów FRITZ!Box ze stacją bazową DECT i łączy się za pośrednictwem bezpiecznej komunikacji bezprzewodowej DECT ULE.

FRITZ!DECT 440 jest idealnym pilotem zdalnego sterowania do urządzeń Smart Home w sieci. Użytkownik może wybrać aż 12 urządzeń FRITZ! lub grup urządzeń i za pomocą czterech klawiszy na FRITZ!DECT 440 przełączać i sterować nimi. W ten sposób można na przykład przełączać sprzęty podłączone do inteligentnych gniazdek FRITZ!DECT 200 i 210, regulować temperaturę w pomieszczeniu poprzez termostat FRITZ!DECT 301, czy stworzyć przytulną atmosferę ściemniając żarówkę FRITZ!DECT 500.

Przycisk jest ergonomiczny, zapewnia wygodną i intuicyjną obsługę inteligentnego domu, a do tego może być instalowany w dowolnym miejscu w pomieszczeniu dzięki mocowaniu ściennemu za pomocą magnesu. Strona produktu: https://pl.avm.de/produkty/fritzdect/fritzdect-440/

Miej oko na wszystko dzięki aplikacji FRITZ!App Smart Home

AVM udostępniła także bezpłatną aplikację FRITZ!App Smart Home do zarządzania urządzeniami w inteligentnym domu. Aplikacja przeznaczona jest dla systemów Android oraz iOS i można jej używać zarówno w domu jak i zdalnie. Chcesz wyłączyć światło będąc poza domem? Sprawdzić, czy rower elektryczny już się naładował? Teraz to bardzo łatwe. W aplikacji znajduje się zestawienie urządzeń FRITZ! Smart Home, a jej interfejs można spersonalizować. Nowe urządzenia Smart Home logują się w routerze FRITZ!Box jedynie poprzez wciśnięcie przycisku. Plany grzewcze, automatyczne przełączanie oraz szablony i grupy można wygodnie skonfigurować w interfejsie użytkownika routera FRITZ!Box. Strona aplikacji FRITZ!App Smart Home: https://pl.avm.de/produkty/fritzapps/fritzapp-smart-home/  

Cena i dostępność

Więcej informacji technicznych o nowych urządzeniach Smart Home można znaleźć tutaj: https://pl.avm.de/produkty/fritzdect/. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą: FRITZ!DECT 500 – 139 zł, FRITZ!DECT 440  - 249 zł.

 

Specyfikacje:

Żarówka LED FRITZ!DECT 500

 • Źródło światła LED z inteligentnym sterowaniem, dające światło białe lub kolorowe
 • Pełne spektrum kolorów do indywidualnych potrzeb oświetlenia
 • Bezstopniowe przyciemnianie (806 lumenów)
 • Zakres kolorów: od ciepłej do zimnej bieli (2 700 – 6 500 K)
 • Sterowanie za pomocą aplikacji FRITZ!App, FRITZ!Fon i przeglądarki
 • Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego protokołu bezprzewodowego DECT ULE
 • Gwint żarówki typu E27
 • Klasa efektywności energetycznej A+, 1-9 W.
 • Automatyczne aktualizacje z nowymi funkcjami
 • Wymagania systemowe: FRITZ!OS 7.20.

Przycisk FRITZ!DECT 440

 • Pilot zdalnego sterowania do inteligentnej sieci domowej
 • Cztery konfigurowalne przyciski do wygodnej obsługi terminali Inteligentnego domu FRITZ! Smart Home
 • Wyświetlacz typu e-papier 
 • Czujnik temperatury do zarządzania sterownikiem grzejnika FRITZ!DECT 301
 • Włączanie/wyłączanie terminali FRITZ!DECT 200 i FRITZ!DECT 210, pojedynczo lub w grupach
 • Możliwość zastosowania z dowolnym routerem FRITZ!Box, wyposażonym w bazę DECT, za pośrednictwem technologii DECT ULE
 • Potwierdzenie naciśnięcia przycisku diodą LED
 • Przyjazne, praktyczne wzornictwo
 • Zastosowania przenośne lub stacjonarne
 • Montaż w dowolnym miejscu za pomocą magnetycznego mocowania
 • Wymiary: 69 x 69 x 18 mm
 • Wymagania systemowe: FRITZ!OS 7.10 lub nowszy.


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 225 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...