Google w końcu udostępniło Nearby Share dla Windowsa

Utworzono: 02 kwiecień 2023, 14:04 Autor :  
Firma z Mountain View od lat pracowała nad udostępnieniem funkcji Nearby Share na komputerach z Windowsem, by mogła służyć nie tylko do wymiany plików między telefonami i tabletami z Androidem. Ciągle zmieniały się jednak koncepcje.

Trzy lata temu kod przeglądarki Chrome sugerował, że Google będzie chciało zintegrować tę funkcję z przeglądarką by większość użytkowników nie musiała instalować na swoich komputerach żadnych dodatkowych urządzeń.

Ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano i na początku zeszłego roku zapowiedziano preinstalowanie klienta Nearby Share na nowych komputerach wybranych firm. To rozwiązanie ostatecznie też chyba porzucono, bowiem kilka dni temu Google po prostu udostępniło niemal wszystkim zainteresowanym wersję beta programu.

Niemal, bo z jakiegoś powodu oficjalna strona aplikacji nie pozwala jej pobrać w krajach Unii Europejskiej (jeśli mimo wszystko chcecie pobrać aplikację, to tutaj jest bezpośredni link do instalatora na serwerach Google).

Wymagania programu do Windows 10 lub nowszy (wyłączając wersję dla układów ARM) oraz komputer obsługujący Wi-Fi oraz Bluetooth. Podobnie jak na telefonach, tak również na komputerach możemy wybierać różne poziomy widoczności (Nikt, Tylko my, nasze kontakty oraz wszyscy.

Na komputerze przesyłanie możemy inicjować albo otwierając okno główne aplikacji i przeciągając do niego pliki lub klikając na plik prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu kontekstowego odpowiednią opcję.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 449 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...