Google pracuje nad śledzeniem kontaktów dla Wear OS

Utworzono: 10 styczeń 2021, 17:01 Autor :  
Temat technologii do śledzenia kontaktów w celu ułatwiania wyłapywania osób mogących się zakazić koronawirusem przycichł w ostatnim czasie, zapewne z powodu marnego przyjęcia się takiego rozwiązania na zachodzie.

Google jednak tematem nie przestało się interesować. Wygląda na to, że firma z Mountain View chce rozszerzyć dostępność swojego rozwiązania na zegarki działające pod kontrolą systemu Wear OS.

Skąd to wiemy? Najnowsza wersja pakietu Play Services dla wspomnianego systemu zawiera etykiety tekstowe używane w procesie parowania zegarka z telefonem w celu obsłużenia powiadomień o potencjalnym kontakcie z zakażonym.

Samo Google na razie milczy na ten temat, więc nie wiadomo kiedy nowa funkcja miałaby zostać udostępniona ani jak dokładnie będzie miała działać (albo czy by z niej skorzystać będą wymagane aktualizacje aplikacji do śledzenia na telefonie).

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 95 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...