Google planuje podwyższyć minimalne wymagania dla Android TV

Utworzono: 13 styczeń 2019, 17:01 Autor :  
Google powoli udaje się rozszerzać dostępność Android TV (ostatnio zaczęło trafiać nawet do dekoderów kablówek, choć kosztem pozwolenia na zmiany wyglądu launchera). Nadal pozostaje jednak problem dosyć kiepskich parametrów w urządzeniach z tym systemem.

Wielu producentów oszczędza na ilości RAMu czy procesorze, co odbija się później na wydajności i problemem z utrzymaniem aplikacji w pamięci (zwłaszcza, jeśli chcemy korzystać z multimediów w rozdzielczości 4K).

Do Google w końcu dotarły głosy niezadowolonych użytkowników i firma chce wyznaczyć nowe standardy, które będą musieli spełnić producenci by uzyskać certyfikację i tym samym możliwość załączania sklepu Play na swoich urządzeniach.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że w Google powstał specjalny zespół mający ściągać popularne aplikacje na platformę, którą ich twórcy wcześniej pomijali ze względu na niewielką ilość użytkowników (coś, co do niedawna miało miejsce u nas chociażby z HBO GO).

Źródło: Cord Cutters NewsKomentarze::DISQUS_COMMENTS 654 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...