Apple zaczęło licencjonować AirPlay 2 producentom telewizorów

Utworzono: 13 styczeń 2019, 11:01 Autor :  
Na sprzęt zdolny odbierać multimedia przesyłane przy pomocy technologii AirPlay, który nie jest produkowany przez Apple, można było trafić pd dawna, ale były to praktycznie tylko urządzenia audio (głośniki, wieże, etc.). W tym roku Apple w końcu zaczęło oficjalnie licencjonować także część wideo.

Na tegorocznych targach CES, które rozpoczęły się w mijającym tygodniu, szereg producentów telewizorów zapowiedziało dodanie do swoich urządzeń wsparcia dla AirPlay 2. Zrobili to między innymi LG (tylko dla właśnie zaprezentowanych modeli), Samsung (dla zaprezentowanych i części zeszłorocznych modeli) czy Sony (tylko dla zaprezentowanych modeli).

Dzięki temu posunięciu posiadacze sprzętu Apple, głównie tego z iOS, w końcu nie będą skazani na kupowanie Apple TV lub kombinowanie z zawodnymi nieoficjalnymi metodami.

Pełną listę wspieranych telewizorów możecie znaleźć na stronie Apple.

Źródło: EngadgetKomentarze::DISQUS_COMMENTS 411 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...