Facebook udostępnia "Horizon Workroom" do współpracy w rzeczywistości wirtualnej

Utworzono: 22 sierpień 2021, 09:08 Autor :  
Już od jakiegoś czasu Facebook zapowiadał swoje rozwiązanie do współpracy w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem swoich gogli Oculus Quest. Ciągle jednak nie było wiadomo, kiedy zwykli użytkownicy będą mogli je wypróbować. Do nich trafiały bowiem tylko wycinki rozwiązania - jak mapowanie biurka i kanapy czy klawiatury Bluetooth do wirtualnej rzeczywistości.

Zmieniło się to kilka dni temu, kiedy w końcu udostępniono wszystkim chętnym usługę Horizon Workroom, pozwalającą na przeniesienie się do wirtualnego pokoju z awatarami innych pracowników, wirtualną tablicą do pisania czy nawet zdalnym pulpitem do naszych komputerów. Usługa korzysta ze wspomnianych opcji mapowania przedmiotów.

Do takiego spotkania mogą też dołączać w formie połączenia wideo osoby bez gogli, poprzez przeglądarkę (w tym wypadku nie muszą mieć nawet konta na Facebooku, wystarczy otwarcie przesłanego im linka). Razem z wirtualnym pokojem otrzymujemy też grupowy kalendarz, czat, notatnik i repozytorium na pliki.

Przynajmniej na razie usługa jest darmowa. Administrator pokoju musi posiadać gogle Oculus Quest 2, ale pozostali członkowie mogą już korzystać z usługi poprzez przeglądarkę na komputerze.

Konto w Horizon Workrooms można zakładać na tej stronie.

Źródło: OculusKomentarze::DISQUS_COMMENTS 157 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...