Cortana z automatyzacją urządzeń smart home

Utworzono: 20 styczeń 2019, 19:01 Autor :  
Od jakiegoś czasu wydaje się, że Microsoft powoli rezygnuje z Cortany - staje się coraz mniej widoczna w Windowsie, firma dodaje też integrację Xboksa z Alexą. Jednocześnie nadal pracuje nad nowymi funkcjami Cortany.

Kilka dni temu zaczęto udostępnianie miedzy innymi nowych możliwości automatyzacji urządzeń typu smart home. Podzielono je na dwa rodzaje: sceny (coś w rodzaju łączenia wywołań różnych akcji w jedno, np. zapalenia świateł i włączenia radia rano, czy uśpienia wszystkiego przed snem) oraz reguły (np. włącz światła codziennie o 21).

Oczywiście zastosowanie owych nowości może być nieco problematyczne, ponieważ asystent Microsoftu nie ma tak rozbudowanego katalogu integracji z produktami innych firm jak Alexa od Amazonu czy Google Assistant.

Źródło: ThurottKomentarze::DISQUS_COMMENTS 423 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...