Co nowego wprowadzi watchOS 2 dla Apple Watch?

Utworzono: 09 czerwiec 2015, 11:06 Autor :  
Na tegorocznej konferencji zaprezentowano nie tylko nową odsłonę iOS, ale również pierwszą dużą aktualizację systemu watchOS dla zegarka Apple Watch. Jakie nowości wprowadza? Przede wszystkim możliwość instalowania natywnych aplikacji firm trzecich. Dzięki temu powinny się szybciej uruchamiać oraz płynniej działać, a deweloperzy zyskają dostęp do nowych API czy komponentów zegarka (np. czujnika tętna). Ale to nie wszystko.

 

Pojawi się też tryb zegarka stacjonarnego, który będzie się aktywował automatycznie po podłączeniu do ładowarki i położeniu urządzenia na boku. Pojawią się też nowe tarcze zegara z animowanym tłem pokazującym rożne miejsca świata o aktualnej godzinie. Będzie też można jako tapetę ustawić wybrane przez siebie zdjęcie lub nawet cały album.

Deweloperzy będą mogli dodawać swoje komponenty do tarczy, która pozwala wybierać różne elementy wyświetlane na ekranie wedle uznania użytkownika. Pojawi się też nowy tryb „podróż w czasie”, na którym będzie można „przewijać” zawartość w czasie przy pomocy Digital Crown i zobaczyć minione lub nadchodzące wydarzenia z kalendarza czy też prognozę pogody na następnych kilka godzin.

W końcu dodana zostanie też funkcja Activation Lock, dzięki czemu złodziej nie będzie mógł wyczyścić zegarka i aktywować go bez problemu na swoim iPhonie. Beta systemu oraz pakietu SDK jest już dostępna dla deweloperów, finalna kompilacja ma zostać udostępniona jesienią.

Nagranie z konferencji WWDC można obejrzeć na tej stronie.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1064 Wyświetleń
Michał Jakubowski :: revanmj

Programista Java i C#. Zainteresowany nowoczesnymi technologiami i elektroniką. Ponadto zagorzały pasjonat narciarstwa i polskich gór. Jest to również młody wizjoner o nietuzinkowych poglądach. Niepokorny i nie uznający kompromisów umysł ścisły, który zawsze doskonale wie czego chce. Chętnie podejmuje wyzwania związane z pracą w ramach swoich zainteresowań.

Strona: https://plus.google.com/+Micha%C5%82Jakubowski

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...