Chrome OS szykuje się na wsparcie aplikacji Linuksowych

Utworzono: 06 maj 2018, 13:05 Autor :  
Od kilku tygodni po sieci krążą kolejne informacje na temat projektu Crostini, który ma pozwolić posiadaczom urządzeń z systemem Chrome OS uruchamiać zwykłe Linuksowe aplikacje. Posiadacze Pixelbooków od jakiegoś czasu mają dostęp do bardzo wczesnej wersji tego rozwiązania.

Z pomocą Crostini da się już uruchamiać sporą część aplikacji (np. GIMPa czy nawet Android Studio, choć jeszcze bez emulatora czy obsługi ADB), choć nie jest to proste (wymagana jest zabawa z linią poleceń). Ciągle pojawiają się jednak kolejne informacje o lepszej integracji aplikacji linuksowych z reszta systemu czy dodaniu wsparcia dla wykorzystywania karty graficznej.

Zważywszy na to, bardzo prawdopodobne jest, że na tegorocznej konferencji Google I/O (rozpoczynającej się już w ten wtorek) Crostini zostanie oficjalnie zaprezentowane i Google powie jakie ma plany wobec tego projektu.

Źródło: Chrome UnboxedKomentarze::DISQUS_COMMENTS 373 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...