Chrome OS doczeka się natywnej obsługi archiwów 7Z czy obrazów ISO

Utworzono: 11 lipiec 2021, 12:07 Autor :  
Do tej pory Chrome OS od Google miał dosyć “biedną” obsługę archiwów - wspierał jedynie ZIP oraz RAR. To i tak lepiej niż niektóre systemy (np. Windows nadal obsługujący tylko ZIP), ale tu mamy specyficzny problem - trudno zainstalować równie wygodny w obsłudze alternatywny archiwizator.

To się jednak wkrótce zmieni. W repozytorium kodu systemu odkryto dodanie nowej flagi, która aktywuje natywne wsparcie w systemowym menadżerze plików dla archiwów w formatach takich jak 7Z, TAR, GZ, TBZ, GZ czy BZ2. Do tego pozwala również na montowanie obrazów ISO.

Według zapowiedzi deweloperów, flaga ma być dostępna w Chrome OS 93 (ale trzeba będzie ją ręcznie włączyć), zaś w wersji 94 powinna już zostać domyślnie włączona.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 130 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...