Google potwierdza jakie zegarki otrzymają aktualizację do Wear OS 3

Utworzono: 24 lipiec 2021, 14:07 Autor :  
Po długim milczeniu odnośnie potencjalnych aktualizacji do Wear OS 3 dla dotychczas sprzedawanych zegarków, Google w końcu jasno przedstawiło sytuację - aktualizacja będzie, ale tylko dla kilku najnowszych modeli i tylko do ręcznej instalacji.

Kto więc będzie mógł liczyć na nową wersję? Tak jak się spodziewano, posiadacze zegarków ze Snapdragonem Wear 4100, czyli tylko TicWatch Pro 3 oraz E3. Co ciekawe, Google powiedziało, że nowe zegarki Fossila mające dopiero mieć premierę będą początkowo działać pod kontrolą aktualnej wersji systemu i też będą musiały otrzymać aktualizację do Wear OS 3. A ponieważ aktualizację zapowiedziano dopiero na drugą połowę przyszłego roku, oznacza to, że w tym roku tylko zegarki Samsunga będą miały nowego Wear OS.

Jeśli zaś chodzi o wspomnianą ręczną aktualizację - Google twierdzi, że zmiany w systemie są tak rozległe, że nie może zapewnić “niedestruktywnej” instalacji i wymagany będzie factory reset zegarka. Z tego powodu nowa wersja nie będzie oferowana automatycznie jak dotychczas, a jedynie do ręcznej instalacji.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 391 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...