Qualcomm w końcu szykuje współczesny procesor dla zegarków?

Utworzono: 06 listopad 2019, 19:11 Autor :  
Głównym hamulcem w rozwoju zegarków z Wear OS na pokładzie są ciągle procesory Qualcomma. Firma uparcie wypuszcza kolejne generacje Snapdragon Wear z przestarzałymi rdzeniami pochodzącymi z układów Snapdragon 200 czy 400 z 2013 roku i jedynie opakowuje je nowszymi komponentami.

Jest jednak nadzieja, że to się w końcu zmieni. Redakcja serwisu xda-developers odkryła, że w otwartym kodzie udostępnianym przez Qualcomma pojawiły się wzmianki o Snapdragonie Wear 3300, który w końcu miałby bazować na nowszych rdzeniach Cortex-A53 pochodzących ze Snapdragona 429 zaprezentowanego w zeszłym roku.

Byłaby to duża zmiana. Obecne rdzenie produkowane są w przestarzałym procesie 28 nm, podczas gdy te ze Snapdragona 429 już w 12 nm. To może się przełożyć na większą energooszczędność (szczególnie w połączeniu z oszczędnym trybem ze Snapdragona Wear 3100) oraz większą wydajność przy zachowaniu tych samych temperatur.

Niestety, nadal nie wiadomo kiedy moglibyśmy zobaczyć pierwsze zegarki z nowym układem.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1508 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...