Klient YouTube Music także dla Wear OS 2.x, ale tylko ze Snapdragonem Wear 4100

Utworzono: 03 październik 2021, 14:10 Autor :  
Google bardzo stara się promować nową wersję swojego systemu dla zegarków, która obecnie dostępna jest jedynie na Samsungu Galaxy Watch 4. Inne modele mają dostać aktualizację dopiero w przyszłym roku. Do firmy najwyraźniej dotarło, że ograniczanie dostępności jej aplikacji do jednego zegarka nie jest najlepszym pomysłem.

Oficjalny klient usługi YouTube Music dostał więc kompatybilność z Wear OS 2.x, ale tylko dla zegarków z układem Snapdragon Wear 4100, czyli tymi, które otrzymają aktualizację do Wear OS 3.x. Docelowo starsze modele też mają otrzymać dostęp do aplikacji, ale dopiero w dalszej części tego roku.

Niestety, firma nie podzieliła się sensownym uzasadnieniem dla ograniczania dostępności aplikacji do urządzeń z konkretnym procesorem (streaming muzyki nie wymaga nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej), więc wygląda to na "zachętę" do kupowania zegarków docelowo mających działać pod kontrolą Wear OS 3.x.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 104 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...