Jak wygląda Wear OS bez Google?

Utworzono: 20 listopad 2019, 19:11 Autor :  
Na początku listopada pisaliśmy o oficjalnej premierze zegarka od Xiaomi, który działa pod kontrolą Wear OS. Ponieważ jest on przeznaczony na rynek chiński, nie ma aplikacji od Goole, jest więc pierwszą bardziej znaną próbą stworzenia zegarka z Wear OS bez współpracy z Google.

Niedługo później ruszyła sprzedaż urządzenia i teraz, dzięki recenzjom urządzenia, możemy się przekonać jak wygląda Wear OS z nakładką MUI oraz bez aplikacji Google. Przede wszystkim jest osobna aplikacja do zarządzania zegarkiem od Xiaomi. Przy czym mimo to, musimy i tak zainstalować także aplikację Wear OS by sparować telefon z urządzeniem.

Widać też, że aplikacje dorzucone do Wear OS jeszcze w ramach AOSP (Android Open Source Project) są dostępne w wielu językach, nie tylko chińskim. Problemy zaczynają się przy oprogramowaniu dodawanym przez Xiaomi (np. kliencie sklepu z aplikacjami czy programie do monitorowania aktywności fizycznej).

Sam wygląd systemu wyraźnie został zmodyfikowany tak, by przypominać interfejs watchOS z zegarków Apple.

Film możecie obejrzeć w serwisie YouTube.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 492 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...