Indie idą dalej niż Unia Europejska, wymuszą jeden standard ładowania urządzeń ubieralnych

Utworzono: 01 styczeń 2023, 15:01 Autor :  
Niedawno było głośno o tym, jak Unia Europejska wymusiła (przede wszystkim na Apple, które chyba jako jedyne używa innego gniazdka) stosowanie USB-C jako standardowego gniazdka do ładowania urządzeń mobilnych. Niestety, nie zajęła się kwestią urządzeń ubieralnych.

Tutaj jest teraz spory problem z ładowaniem, bowiem często (szczególnie w tańszych urządzeniach) wymagane są specjalne kabelki magnetyczne (jak w Mi Bandach chociażby). Nawet jeśli dane urządzenie wspiera ładowanie bezprzewodowe, to niekoniecznie w uniwersalnym formacie.

Ten problem dostrzegły Indie, które obok wymuszenia USB-C w smartfonach czy tabletach, chcą też wymusić wspólny standard ładowania w urządzeniach ubieralnych. Na razie nie wiadomo jaki miałby być ten standard, gdyż prace nad regulacjami dopiero trwają.

Nie będzie to łatwy wybór - USB-C w urządzeniach pokroju Mi Banda jest za duże, stąd styki i magnetyczne kabelki (a te z natury rzeczy muszą być dopasowane do konkretnego urządzenia). Z kolei próba wymuszenia stosowania bezprzewodowego standardu Qi może wyciąć z rynku najtańsze urządzenia.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 169 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...