Huawei prezentuje Watch GT, ale bez Wear OS

Utworzono: 21 październik 2018, 18:10 Autor :  
Na początku października pisaliśmy o przeciekach na temat nowego zegarka od Huawei o nazwie Watch GT. W mijającym tygodniu firma zdecydowała się go oficjalnie zaprezentować przy okazji premiery nowych smartfonów z rodziny Mate.

Niestety, okazało się że chiński producent zdecydował się porzucić system Google'a na rzecz własnego rozwiązanie o nazwie LiteOS. Na zegarku nie uświadczymy więc zbyt wielu aplikacji firm trzecich (jeśli będą jakiekolwiek) i pod tym względem będzie to bardziej smartband wyglądający jak zegarek.

  

Zresztą ten kierunek wyraźnie sugeruje też ilość pamięci - mamy tylko 128 MB wbudowanej i raptem 16 MB RAMu. Z drugiej strony dzięki takiemu "ogłupieniu" zegarka, ma on działać na jednym ładowaniu aż 14 dni "typowego użytkowania".

Poza tym, warto jeszcze wspomnieć, że zegarek ma wbudowany GPS, możemy więc monitorować trasę naszych ćwiczeń bez konieczności wykorzystywania do tego telefonu.

Producent ustalił polską cenę na 1000 zł.

Źródło: Tabletowo.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 607 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...