Google pozwoli odblokować komputery z Chrome OS, obok smartfonów i tabletów

Utworzono: 09 styczeń 2022, 11:01 Autor :  
Do tej pory Google oferowało opcję automatycznego odblokowywania urządzeń z Androidem (jak smartfony czy tablety) po wykryciu wybranych przez użytkownika urządzeń Bluetooth (np. smartwatcha czy opaski fitness, ale też chociażby słuchawek) o nazwie Smart Lock. Była jednak dość prosta, wystarczyło, że dane urządzenie było w zasięgu.

Teraz Google zapowiedziało, że pracuje nad rozwiązaniem skrojonym konkretnie dla zegarków z Wear OS. Mają one móc odblokowywać komputery z Chrome OS, a także jak dotychczas smartfony i tablety z Androidem. Przy czy w wypadku zegarków z Wear OS nie wystarczy już samo bycie w zasięgu.

Odblokowanie trzeba będzie bowiem potwierdzić na zegarku, z który z kolei sam będzie musiał mieć ustawioną blokadę ekranu. Jest to tym samym bezpieczniejsze rozwiązanie i bliższe temu, jakie stosuje Apple w swoich zegarkach.

Niestety, nie podano daty udostępnienia tej opcji.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 121 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...