Wear OS doczeka się opcji obracania ekranu o 180 stopni

Utworzono: 16 styczeń 2022, 10:01 Autor :  
Wydawałoby się, że kiedy mamy zegarek z ekranem, na którym możemy wyświetlać cokolwiek, to naturalnym wydaje się oferowanie opcji odwrócenia zawartości, aby móc mieć przyciski zegarka po preferowanej przez siebie stronie.

Niestety, do tej pory nie było to oczywiste dla Google, przez co w zegarkach z Wear OS byliśmy skazani na przyciski po przewidzianej przez producenta stronie. To się jednak ma zmienić - w zgłoszeniu postulującym dodanie opcji odwracania ekranu o 180 stopni z 2018 roku pojawił się niedawno wpis z informacją o zaimplementowaniu tej opcji.

Niestety, komentarz inżyniera Google mówi, że pojawi się ona dopiero w nowych urządzeniach. Oczywiście niewykluczone, że to tylko zabezpieczenie i jeśli jakiś producent będzie chciał, to będzie mógł ową opcje dodać w aktualizacji. Gwarancji jednak nie ma, choć raczej na pewno nie ma co liczyć na jej pojawienie się w zegarkach z Wear OS 2.x, które nie otrzymają aktualizacji do wersji 3.0.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 277 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...