Pixel Watch będzie miał procesor Samsunga?

Utworzono: 25 grudzień 2021, 12:12 Autor :  
W sieci od lat nie przestają się pojawiać plotki o mitycznym “Pixel Watchu”, czyli zegarku z Wear OS od samego Google. Było ich tyle, że wielu przestało wierzyć, że firma z Mountain View kiedykolwiek pokaże własny zegarek.

Najnowsze plotki wydają się być nieco bardziej wiarygodne - nie bazują bowiem na pobożnych życzeniach, a na fragmentach tekstu wyciągniętych z aplikacji Google bądź kodzie źródłowym. Pojawia się w nich fraza “PIXEL_EXPERIENCE_WATCH” obok elementów związanych z Asystentem Google nowej generacji (niedostępny dla języka polskiego). To przy okazji może potencjalnie tłumaczyć brak Asystenta na zegarku Samsunga. Do tej pory takie ciągi znaków dotyczyły funkcji ekskluzywnych dla Pixeli, np. w aplikacji Google Camera PIXEL_EXPERIENCE_2020 oznaczająca Pixela 5 czy PIXEL_EXPERIENCE_2020_MIDYEAR dla Pixela 5a.

W innych miejscach natomiast pojawiają się sugestie, że ewentualny zegarek Google o nazwie kodowej “Rohan”, może mieć procesor Samsunga (nie wiadomo jednak jaki model dokładnie). To potwierdzałoby ogólną atmosferę wokół zegarków z Wear OS - wszyscy narzekają na Qualcomma, który ewidentnie nie stara się być innowacyjnym i zdecydowanie oddaje tu pola Apple czy Samsungowi. Mógł to robić, bo żadna z tych firm nie sprzedawała swoich układów dla zegarków innym firmom, nie miał więc konkurencji.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 343 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...