Fitbit zaprezentował zegarek Versa Lite Edition

Utworzono: 10 marzec 2019, 18:03 Autor :  
Około rok temu Fitbit zaprezentował światu zegarek Versa, pierwszy "znośny" (Ionic wielu odpychał swoją kanciastą obudową i wysoką ceną) efekt przejęcia zespołu odpowiedzialnego za Pebble. Nadal jednak dla wielu miał zaporową cenę w stosunku do możliwości.

Owszem, oferował rozbudowane monitorowanie aktywności i porady z tym związane, ale jednocześnie był dość ubogim smartwatchem przez niewielki zasób oferowanych aplikacji. To oczywiście klasyczny problem jajka i kury - deweloperzy nie interesują się platformą z małą ilością użytkowników, a ci urządzeniami z małą ilością aplikacji.

Dlatego Fitbit postanowił wprowadzić do sprzedaży nieco okrojoną edycję zegarka Versa z dopiskiem Lite. Nie oferuje on wykrywania wysokości na jaką weszliśmy, ilości okrążeń podczas pływania, odtwarzania muzyki czy wyświetlania porad odnośne aktualnie wykonywanego ćwiczenia. Nie ma też Wi-Fi.

Jednak dzięki tym ograniczeniom, udało się zbić cenę zegarka do poziomu 160 € (niecałe 700 zł) z 1000 - 950 zł jakie trzeba zapłacić za zegarek Versa w polskich sklepach. Czy to pomoże przyciągnąć użytkowników i deweloperów? Czas pokaże.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 257 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...