Huawei planuje kolejne zegarki bez Wear OS

Utworzono: 17 marzec 2019, 20:03 Autor :  
Mimo, że pierwszy inteligentny zegarek od Huawei był jednym z najlepszych urządzeń działających pod kontrolą Wear OS (wtedy jeszcze Android Wear), to firmie udało się popsuć drugą generację (sporej liczbie fanów nie pasował sportowy wygląd i mały ekran), a potem pokazała "smartwatch" z własnym systemem Lite OS.

Wygląda na to, że chińska firma nadal nie ma zamiaru wracać do systemu Google - plotki mówią o planach wypuszczenia na rynek kolejnych dwóch modeli z Lite OS na pokładzie. Mają to być Huawei Watch GT Active oraz Huawei Watch GT Elegant, które od pierwowzoru różnić się mają przede wszystkim wyglądem obudowy.

Wiedząc jednak jakie ograniczenia ma Lite OS (nie można zainstalować na nim dodatkowych aplikacji czy tarcz zegara), nadal będą to bardziej opaski fitness z dużym ekranem niż inteligentne zegarki.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 480 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...