Jawbone zamierza porzucić wearable na rzecz produktów dla branży medycznej

Utworzono: 04 luty 2017, 15:02 Autor :  
Od jakiegoś czasu do sieci przedostawały się niezbyt dobre informacje o kłopotach finansowych firmy Jawbone, która jest między innymi producentem opasek fitness z serii UP czy głośników Bluetooth. Wygląda na to, że spółka w końcu znalazła rozwiązanie swoich problemów.

Niestety, może się to nie spodobać fanom jej produktów. Otóż, jak donosi serwis Apple Insider, Jawbone planuje całkowicie wycofać się z tworzenia produktów dla klientów indywidualnych i zając się sprzętem dla branży medycznej.

Firma właśnie poszukuje inwestorów gotowych wyłożyć pieniądze na tę przemianę i uzasadnienie jakie im prezentuje jest następujące - rynek wearable zrobił się zbyt konkurencyjny, a jednocześnie marże spadły. Z kolei w branży medycznej ryzyko jest dużo mniejsze, za to marża dużo wyższa.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1257 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...