Steam z opcją zdalnego multiplayera na dzielonym ekranie

Utworzono: 15 październik 2019, 20:10 Autor :  
Kombajn jakim jest Steam już od jakiegoś czasu oferował graczom możliwość streamingu gier (lub samej transmisji naszej rozgrywki) czy dzielenie się biblioteką gier. Kilka dni temu zapowiedziano kolejną opcję tego typu.

Mowa o Remote Play Together, która ma pozwolić graczom z różnych zakątków świata na wspólną grę poprzez lokalny multiplayer z dzielonym ekranem czy kooperacją na jednym ekranie. Jak to działa? To proste, Steam po prostu będzie streamował naszą grę do znajomego i jednocześnie zbierał sygnały z jego klawiatury i myszki lub kontrolera oraz przesyłał je do nas.

Niewykluczone, że kiedyś Valve postanowi również wejść multiplayer po LANie i umożliwienie granie w sieci lokalnej z osobami będącymi, np. po drugiej stronie globu.

Nowa funkcja ma pojawić się w becie klienta Steam już 21 października.

Źródło: EngadgetKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1831 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...