Parlament Europejski obniża VAT na ebooki!

Utworzono: 04 czerwiec 2017, 15:06 Autor :  
Fani cyfrowych książek od dłuższego czasu narzekali na różnicę w cenach między tradycyjnymi książkami oraz ebookami wynikającą z wyższego VATu na te drugie. Wygląda na to, że poziom podatku nareszcie zostanie wyrównany w dół, gdyż stosowną decyzję w końcu podjął stosowną decyzję.

Jak można przeczytać na łamach bloga Świat Czytników, kilka dni temu Parlament Europejski przegłosował zmiany w prawie pozwalające na takie samo traktowanie książek tradycyjnych i cyfrowych (do tej pory te drugie podpadały pod kategorię usługi z wyższym VATem). Teraz podobnie muszą jeszcze uczynić parlamenty poszczególnych krajów i będziemy mogli się cieszyć tańszymi ebookami.

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 434 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...