Google Pay przygotowuje się na obsługę kart pokładowych

Utworzono: 29 kwiecień 2018, 13:04 Autor :  
Posiadacze iPhone'ów od dosyć dawna mają dostęp do aplikacji Portfel, w której mogą przechowywać bilety, karty pokładowe, a od momentu premiery Apple Pay również karty płatnicze. Użytkownicy Androida nie mieli systemowego odpowiednika (aplikacje niezależnych deweloperów pojawiły się niedługo po premierze rozwiązania Apple).

Oczywiście istniał najpierw Google Wallet, później Android Pay (obecnie Google Pay), ale on pozwalał jedynie na przechowywanie kart płatniczych i lojalnościowych. Powoli zaczyna się to jednak zmieniać. Niedawno Google dodało obsługę biletów komunikacji miejskiej, a teraz zanosi się na dodanie wsparcia dla kart pokładowych czy biletów na imprezy masowe.

W wypadku kart pokładowych obsługiwane będzie zarówno tradycyjne wyświetlenie kodu do zeskanowania, jak i możliwość zeskanowania karty z wykorzystaniem NFC w telefonie. Dodatkowo aplikacja ma też automatycznie pobierać dane o naszym terminalu, bramce czy opóźnieniu odlotu. Nie wiadomo jednak, czy od razu będzie można dodawać karty wszystkich linii i lotnisk, czy też początkowo jedynie wybranych.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 753 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...