To już ostateczny koniec Google Daydream

Utworzono: 11 październik 2020, 08:10 Autor :  
Pamiętacie jeszcze Google Daydream? Była do próba stworzenia “pełnoprawnej” platformy VR na bazie Androida oraz sukcesu tekturowych Cardboard. Niestety, nie została przyjęta zbyt ciepło przez użytkowników (w przeciwieństwie do Cardboard smartfony musiały spełniać wyśrubowane wymagania, a gogli nie było zbyt wiele i nie były tanie).

W zeszłym roku Google zaprzestało certyfikacji nowych smartfonów pod kątem zgodności z Daydream i zakończyło sprzedaż swoich gogli. Wraz z niedawną premierą Androida 11 natomiast ogłoszono zakończenie wsparcie dla platformy jako takiej.

Oznacza to, że oprogramowanie Daydream nie otrzyma więcej aktualizacji, a więc będzie działać tak długo, jak któraś z aktualizacji Androida (bądź producenta smartfona) go nie zepsuje.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 393 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...