Google kończy przygodę z VRem

Utworzono: 20 październik 2019, 10:10 Autor :  
Nieco ponad trzy lata temu Google postanowiło podejść do wirtualnej rzeczywistości nieco poważniej niż oferując tekturowe gogle (Cardboard) i zaprezentowało platformę Daydream. Niestety, nie udało jej się zdobyć większej popularności, a nawet pokonać Cardboard.

Google ostatecznie przyznało się do porażki i najpierw Pixel 3a nie wspierał już Daydream (choć tu można to było tłumaczyć oszczędnościami), a teraz także flagowy Pixel 4. W dodatku zaprzestano sprzedaży gogli dla Daydream. Google obiecuje jedynie, że oprogramowanie do obsługi pozostanie dostępne w Google Play dla kompatybilnych urządzeń.

Nie ma jednak co liczyć na nowe opcje czy tym bardziej nowe aplikacje. Google tłumaczy, że postanowiło się skupić na rozszerzonej rzeczywistości na smartfonach i zostawić VR komputerom mającym większą moc obliczeniową.

Źródło: Android CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 483 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...