W końcu znane są szczegóły na temat kompatybilności wstecznej na PS5

Utworzono: 11 październik 2020, 08:10 Autor :  
W przeciwieństwie do Microsoftu, który ze szczegółami na temat wstecznej kompatybilności na kolejnej generacji swojej konsoli się nie krył, Sony do tej pory operowało nieprecyzyjnymi stwierdzeniami w stylu “99% gier z PS4 będzie działać na piątce”. W tym tygodniu firma jednak w końcu zdecydowała się odsłonić karty.

Dowiedzieliśmy się między innymi jakie gry są w tym 1% - to raptem 10 mniej popularnych produkcji: DWVR, Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One, TT Isle of Man - Ride on the Edge 2, Just Deal With It!, Shadow Complex Remastered, Robinson: The Journey, We Sing, Hitman Go: Definitive Edition, Shadwen, Joe’s Diner. Nie spełniły się więc obawy, że twórcy gier będą mogli blokować wsteczną kompatybilność by zwiększyć sprzedaż portów na PS5.

Poznaliśmy także inne ograniczenia - funkcja organizowania turniejów, obsługa aplikacji towarzyszących czy “second screen” nie będą dostępne na PS5. Niemożliwe będzie też otwieranie menu SHARE (zrzuty ekranu będzie można robić z pomocą przycisku CREATE na nowym padzie).

Ponadto do gier VR trzeba dokupić okulary dla PS4 (adapter do ich podłączenia będzie w zestawie z PS5), zaś gry korzystające z kamerki wymagają tej dla PS4 (nie będą działać z urządzeniem przeznaczonym dla PS5).

Sony zastrzega też, że w grach z PS4 uruchamianych na PS5 mogą pojawić się błędy, które na czwórce nie występowały. System kompatybilności wstecznej ma być jednak cały czas aktualizowany, więc jest szansa, że błędy z czasem znikną.

Gry z PS4 będzie można instalować z oryginalnych płyt, sklepu PS Store, a w wypadku cyfrowych wersji także przenieść je z jednej konsoli na drugą poprzez naszą sieć Wi-Fi (niestety, tych na płytach to nie dotyczy, więc posiadacze PS5 bez napędu nie będą mieli jak z nich skorzystać bez kupowania ich drugi raz w cyfrowej wersji).

Wszystkie szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie Sony.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 394 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...