Google oficjalnie prezentuje nowego Chromecasta

Utworzono: 04 październik 2020, 14:10 Autor :  
Od tygodni do sieci trafiały przecieki na temat nowego Chromecasta od Google, który w przeciwieństwie do swoich poprzedników miałby działać pod kontrolą Android TV. Kulminacją było przedwczesne wystawienie urządzeń na sprzedaż przez niektóre sklepy w zeszłym tygodniu.

Google zostało już tylko ujawnienie kwestii formalnych (dotyczących nowego interfejsu). Po oficjalnej prezentacji wiemy już wszystko - nowy launcher nazwano Google TV (platforma poprzedzająca Android TV też się tak nazywała), tak samo nazywać się też będzie usługa Google Play Movies.

Na razie nowy launcher dostępny będzie tylko na Chromecaście, ale inni producenci też będą mogli używać (na nawet dostarczyć go w aktualizacji systemu dla urządzeń już obecnych na rynku, choć tu jeszcze żadna firma tego nie zapowiedziała).

Wiadomo też, że nowy launcher oferuje tryb “App-only” wyłączający wszystkie panele z sugestiami, pozostawiając jedynie wiersz z listą aplikacji podobny, do tego znanego z obecnego launchera.

Przedsiębiorczym użytkownikom udało się też już wyciągnąć nowy launcher z Chromecasta i zainstalować go na innych urządzeniach (trzeba mieć przynajmniej Android TV 9). Wymaga to jednak znajomości ADB, ale jeśli Was to nie odstrasza, to tutaj znajdziecie instrukcje.

Źródło: Android Police (1), (2)Komentarze::DISQUS_COMMENTS 447 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...