Tapo C310 - nowa kamera od TP-Link

Utworzono: 10 listopad 2020, 10:11 Autor :  
TP-Link uzupełnia ofertę kamer z serii Tapo o model C310 przeznaczony do monitoringu zewnętrznego. Nowa kamera od TP-Link to rozwiązanie dla osób, które często spędzają czas poza domem i cenią sobie bezpieczeństwo. Tapo C310 gwarantuje stałą i wysoką jakość monitoringu.

Intuicyjna konfiguracja bez problemu pozwoli na samodzielną instalację systemu kamer nawet najmniej zaawansowanym technicznie użytkownikom. Kamerę TP-Link wyposażono w matrycę 3 Mpx, która umożliwia nagrywanie wideo o rozdzielczości 1296p (Full HD). Taka konfiguracja gwarantuje niezwykłą ostrość i jakość obrazu, co umożliwia rozpoznawanie zarejestrowanych postaci, nawet gdy znajdują się w dużej odległości od kamery. Ponadto, Tapo C310 zostało wyposażone w tryb nocny z nagrywaniem w podczerwieni 850 nm oraz automatycznym filtrem przełączania barwy przy słabym oświetleniu. Dzięki temu urządzenie wykryje każdy ruch nawet w całkowitej ciemności. Nagrania z kamery można zapisywać na karcie microSD. Tapo C310 obsługuje karty o pojemności do 128 GB, co pozwala na przechowywanie aż 384 godzin (16 dni) zarejestrowanego materiału.

Ważnym atutem kamery jest wbudowany czujnik ruchu, który wyśle powiadomienie na telefon za każdym razem, gdy wykryje aktywność. Ponadto urządzenie posiada wbudowany alarm dźwiękowy i świetlny, pozwalający skutecznie odstraszyć każdego intruza. Tapo C310 oferuje także dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie. Jeśli kurier zapuka do drzwi, można go poprosić o zostawienie paczki przed drzwiami.

C310 wyróżnia się wśród innych modeli z serii Tapo – jest to jedyna kamera zewnętrzna. Posiada wodo i pyłoszczelną obudowę klasy IP66 i może pracować nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych od -20°C do 45°C. W zestawie montażowym znajdują się wodoodporne mocowania kabli i uszczelki.

Urządzenie obsługiwane jest za pomocą aplikacji Tapo dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android. Aplikacja poprzez chmurę umożliwia dostęp do monitoringu i wszystkich funkcji kamery z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala także na podgląd obrazu z nawet 32 kamer jednocześnie oraz zarządzanie innymi urządzeniami do inteligentnego domu z serii TP-Link Tapo. Kamerą można również sterować głosem za pośrednictwem Asystenta Google lub Amazon Alexa. Dzięki zgodności ze standardem ONVIF, Tapo C310 można również skonfigurować z zewnętrznym oprogramowaniem do obsługi monitoringu. Pierwsza konfiguracja kamery jest niezwykle prosta. Do  urządzenia dołączony jest kompletny zestaw montażowy, a aplikacja sama prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji.

Produkt jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 250zł i został objęty 24-miesięczną gwarancją.

Specyfikacja:

SIEĆ
Bezpieczeństwo transmisji 128-bitowe szyfrowanie AES z SSL/TLS
Prędkości połączeń bezprzewodowych 11 Mb/s (802.11b)
54 Mb/s (802.11g)
150 Mb/s (802.11n)
Częstotliwość 2,4 GHz
Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej WPA/WPA2-PSK
POWIADOMIENIA O AKTYWNOŚCI
Czujniki aktywności Czujnik ruchu
Informacje o aktywności Powiadomienia push
NAGRANIA WIDEO
Kompresja wideo H.264
Częstotliwość wyświetlania klatek 15 kl./s
Transmisja strumieniowa wideo 3 Mpx
SYSTEM
Certyfikacja zgodności CE, NCC
Wymagania systemowe iOS 9+, Android 4.4+
ŚRODOWISKO PRACY
Dopuszczalna temperatura pracy -20°C~45°C (-4°F~113°F)
Dopuszczalna temperatura przechowywania -20°C~70°C (-4°F~158°F)
Dopuszczalna wilgotność powietrza 10%~90%RH, bez kondensacji
Dopuszczalna wilgotność przechowywania 5%~90%RH, bez kondensacji
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
Zawartość opakowania Tapo C310
Zasilacz
Szablon montażowy
Kotwy i wkręty
Wodoodporna uszczelka
Wodoodporne mocowania kabli
Instrukcja szybkiej instalacji
CECHY SPRZĘTOWE
Przyciski Reset
Diody System diod
Napięcie wejściowe zasilacza 100-240 V AC, 50/60 Hz, 0,3 A
Napięcie wyjściowe zasilacza 9,0 V/0,6 A (zasilanie DC)
Wymiary (S x G x W) 142,3 x 103,4 x 64,3 mm (5,6 x 4,1 x 2,5 cala)
KAMERA
Przetwornik obrazu 1/2,7“
Rozdzielczość 3 Mpx (2304 × 1296)
Soczewki F/NO: 2.2
Ogniskowa: 3,89 mm
Tryb nagrywania w nocy Dioda IR 850 nm (do 30 metrów)
FUNKCJE AUDIO
Komunikacja dźwiękowa Transmisja dwukierunkowa
Wejście/wyjście audio Mikrofon i głośnik

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 420 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...