Kolejne urządzenie Nokii z Android TV na pokładzie

Utworzono: 14 listopad 2020, 09:11 Autor :  
Po dosyć nieśmiałym romansie Nokii z Android TV w połowie tego roku (upraszczając, urządzenie było obrandowaną wersją starszego Mi Boxa bez wsparcia dla 4K), fińska marka robi kolejne podejście do rynku przystawek pod telewizor. Tym razem już nieco bardziej interesujące.

Nokia Streaming Box 8000 (tak nazywa się nowe urządzenie) oferuje obsługę rozdzielczości 4K oraz czterordzeniowy układ Amlogic S905X3. Do tego mamy gniazdka HDMI, Ethernet, USB 3.0 (typu A) oraz USB-C, optyczne audio oraz wyjście AV. Ponadto pudełko wspiera oba zakresy sieci Wi-Fi, Bluetooth 4.2 oraz działa pod kontrolą Android TV 10.

Urządzenie jest produkowane przez austriacką firmę StreamView, która zdecydowała się opłacić licencję za korzystanie z marki Nokia, podobnie jak w wypadku smartfonów zrobiło to HMD Global.

Nokia Streaming Box 8000 można kupować w sklepie producenta (wysyłka jest darmowa na terenie Unii Europejskiej) w cenie 100 € (około 450 zł).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 314 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...