SHIELD TV już oficjalnie z Android TV 11

Utworzono: 16 styczeń 2022, 10:01 Autor :  
Pod koniec grudnia pisaliśmy o pojawieniu się obrazów fabrycznych z Android TV 11 dla przystawek SHIELD TV wszystkich generacji. Nie było jednak oficjalnej listy zmian czy aktualizacji OTA, a same obrazy po paru dniach też zniknęły.

W mijającym tygodniu jednak NVIDIA w końcu udostępniła już oficjalnie aktualizację do nowej wersji systemu. Jest jednak kilka znanych błędów, co może tłumaczyć początkowe usunięcie obrazów fabrycznych.

Mowa chociażby o konieczności ręcznego przyznawania uprawnień dostępu do plików w ustawieniach (niektórzy użytkownicy mają między innymi problemy z aplikacją serwera Plex) czy niewykrywaniu czasami karty pamięci na bazowym modelu SHIELD TV z 2019 roku po restarcie systemu.

Jeśli zaś chodzi o nowości, to prócz tych wprowadzanych przez Android TV 11 (jak bardziej rozbudowane uprawnienia) otrzymujemy wsparcie dla kodeka aptX w słuchawkach Bluetooth, mapowanie brandowanych (z logiem Xbox, PlayStation, itp.) przycisków padów do przycisku Stadia w kliencie usługi czy możliwość automatycznego rozłączania urządzeń Bluetooth przy przechodzeniu w stan uśpienia.

Pełną listę zmian można znaleźć tutaj.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 305 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...