Philips Hue doczekało się samodzielnej żarówki z łącznością Bluetooth

Utworzono: 30 czerwiec 2019, 19:06 Autor :  
Dla osób pragnących zacząć swoją przygodę z inteligentnym oświetleniem przeszkodzą często są ceny zestawów startowych zawierających centralki (inaczej mostki czy stacje bazowe), które łączą żarówki i lampki z naszą siecią komputerową i są wymagane do działania sporej części tego typu rozwiązań.

Tak było też do tej pory z Philips Hue. Producent chce jednak dotrzeć do jeszcze większych grup użytkowników i zdecydował się wprowadzić do sprzedaży samodzielne żarówki. Nie wykorzystują one jednak Wi-Fi jak można by się spodziewać, a Bluetooth. Z tego powodu możemy nimi sterować tylko ze smartfona, póki jesteśmy w ich zasięgu.

Co ciekawe, mimo braku mostka żarówki da się połączyć z inteligentnymi głośnikami, choć już wsparcia dla HomeKit (a więc sterowania z poziomu aplikacji Home na iOS) już brakuje. W każdej chwili móżemy dokupić mostek i połączyć z nim samodzielne żarówki, uzyskując dostęp do wszystkich wspomnianych funkcji.

Źródło: MacRumorsKomentarze::DISQUS_COMMENTS 386 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...