Apple zaprezentowało watchOS 6 oraz tvOS 13

Utworzono: 09 czerwiec 2019, 16:06 Autor :  
Podczas konferencji WWDC odbywającej się na początku mijającego tygodnia, Apple zapowiedziało kolejne wersje swoich systemów operacyjnych - iOS 13, watchOS 6 oraz tvOS 13. Jakie nowości czekają na nas w dwóch ostatnich?

Pierwszy przyniesie nowe tarcze zegara (nadal jednak nie ma możliwości tworzenia ich przez niezależnych deweloperów), które wspierają nową opcję o nazwie Taptic Chimes (co godzinę wibruje i odtwarza dźwięk o ile zegarek nie został wyciszony).

Pojawiają się też nowe aplikacje: do odtwarzania audiobooków, Notatki Głosowe oraz Kalkulator. Do tego Apple na wzór Wear OS stworzyło "zegarkową" wersję App Store, dzięki czemu nowe aplikacje będzie można instalować bezpośrednio na zegarku. Jednocześnie pozwoli to też na tworzenie aplikacji przeznaczonych jedynie na zegarki.

Jeśli zaś chodzi o tvOS 13, to przede wszystkim nieco odświeżono ekran główny. Ponadto aplikacje umieszczone w docku będą teraz mogły wyświetlać normalne trailery zamiast samych zdjęć zapowiadających materiały dostępne po ich uruchomieniu. Pojawiła się także obsługa wielu użytkowników, dzięki czemu w końcu każdy z domowników będzie mógł mieć swoje profile.

Na koniec warto też wspomnieć o dodaniu obsługi dla kontrolerów z konsol Xbox One S oraz PlayStation 4, co przyda się części bardziej zapalonych graczy.

Standardowo, finalne wersje obu systemów zostaną udostępnione jesienią.

Źródła: MacRumors (1), (2)Komentarze::DISQUS_COMMENTS 783 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...