Logitech MX Ink: rysik dla gogli Meta Quest

Utworzono: 23 czerwiec 2024, 09:06 Autor :  
Logitech MX Ink to rysik przeznaczony dla gogli Meta Quest 2 i 3. Jest to pierwsze oficjalnie wspierane akcesorium tego typu dla gogli Meta.

MX Ink umożliwia zarówno rysowanie na powierzchni 2D za pomocą czułej na nacisk końcówki, jak i tworzenie w przestrzeni trójwymiarowej dzięki pełnemu śledzeniu 6DoF (za pomocą kamer gogli). Rysik łączy się z goglami bez konieczności odłączania kontrolerów Touch, co pozwala na śledzenie trzech kontrolerów jednocześnie.

Po pierwszym sparowaniu użytkownik zostaje przeprowadzony przez samouczek wbudowany w system Horizon OS. Istnieje również sekcja ustawień rysika, w której można dostosować krzywe nacisku dla końcówki i przycisków. Logitech oferuje dodatkowo stację dokującą MX Inkwell do wygodniejszego ładowania oraz matę MX Mat o gładkiej teksturze, idealną do tworzenia obrazów 2D.

MX Ink będzie działać w następujących aplikacjach na goglach Quest: Gravity Sketch, PaintingVR, Arkio, Engage, OpenBrush, Gesture VR oraz ShapesXR. Ponadto rysik będzie też wspierany w tych aplikacjach streamowanych przez Meta Quest Link: Adobe Substance Modeler oraz Elucis od RealizeMedical.

Logitech MX Ink ma trafić do sprzedaży pod koniec września i będzie kosztować 130 $ (około 525 zł bez VATu). Ceny stacji dokującej MX Inkwell i maty MX Mat nie zostały jeszcze ujawnione.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 212 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...