Amazon odświeża interfejs systemu na Kindle'ach

Utworzono: 22 sierpień 2021, 09:08 Autor :  
Interfejs systemu na czytnikach Kindle od dość dawna nie przechodził większych zmian. Oczywiście pojawiały się nowe opcje i związane z nimi zmiany w interfejsie, ale najczęściej oznaczały po prostu dodanie nowego przycisku czy sekcji, czasem panelu z ustawieniami.

Zmieniło się to w mijającym tygodniu, kiedy Amazon udostępnił aktualizację systemu oznaczoną numerkiem 5.13.7. Zmienia ona ekran główny, pasek statusu (widoczny u góry) oraz panel szybkich ustawień, a także w pewnym stopniu system nawigacji.

U góry mamy teraz szeroką strzałkę w dół, której dotknięcie otwiera panel szybkich ustawień. Ów panel z kolei ma teraz przyciski w dwóch rzędach. Ekran główny natomiast zyskał na dole zakładki, które prowadzą otwierają odpowiednio widok z poleceniami ze sklepu Amazona oraz widok naszej biblioteki. Ten drugi niestety stracił na zagęszczeniu i teraz widać w nim mniej książek na liście.

Jeśli zaś chodzi o nawigację, to z paska narzędzi usunięto ikonkę Home i zamiast tego mamy strzałkę w bok, wzorem aplikacji dla Androida. Dodatkowo w Ustawieniach zobaczymy też “X”. Dodatkową nowością jest dodanie informacji o generacji czytnika w oknie z informacjami o urządzeniu.

Więcej zrzutów ekranu znajdziecie u źródła.

Źródło: Świat CzytnikówKomentarze::DISQUS_COMMENTS 400 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...