Facebook też chce mieć swój udział w rynku "inteligentych ekranów"

Utworzono: 13 październik 2018, 11:10 Autor :  
Mark Zuckerberg pozazdrościł Amazonowi oraz Google ich serii inteligentnych ekranów i zaprezentował własne o nazwie Portal. Jak nietrudno się domyślić, zostały one zintegrowane z Facebook Messengerem, dzięki czemu możemy z ich pomocą prowadzić rozmowy wideo czy audio z naszymi znajomymi korzystającymi z tego komunikatora.

Ponadto urządzenia są zintegrowane z asystentką od Amazona, czyli Alexą (choć nie wiadomo w jakim stopniu, a więc czy mogą równać się z linią Echo, czy też nie). Obecnie dostępne są dwie wersje Portali. Zwykła z ekranem o przekątnej 10 cali, rozdzielczości 1280×800 pikseli i jednym głośnikiem w dolnym brzegu.

Wersja Plus natomiast ma wyświetlacz o przekątnej aż 15 cali i rozdzielczości Full HD (1920×1080), który dodatkowo można obracać zmieniając orientację. Lepsze jest też nagłośnienie - dwa małe głośniki odpowiadające za tony wysokie oraz jeden niskotonowy.

Portal ma kosztować 200$ (około 740 zł bez VATu), zaś Portal+ 350$ (około 1300 zł bez VATu). Sprzedaż obu ma ruszyć na terenie USA już w listopadzie.

Źródło: ArsTechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 928 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...