Ciekawa konkurencja dla Hololens

Utworzono: 07 marzec 2016, 08:03 Autor :  
Podoba Wam się Microsoft Hololens? Jak zapewne czytaliście w naszych newsach, inne firmy również pracują nad podobnymi okularami dającymi dostęp do rzeczywistości rozszerzonej. Większość zaczęła dopiero niedawno, ale Meta pracuje nad podobnym rozwiązaniem już od 2012 roku.

 

Ich aktualny prototyp przypomina z wyglądu Hololens, ale Meta twierdzi, że w ciągu pięciu lat ten gadżet wyglądał będzie bardziej jak zwykłe okulary a nie hełm. Już teraz jednak oferują lepsze parametry pracy od Hololens - m.in. większy kąt widzenia (90-stopni, gdzie gogle Microsoftu mają tylko około 30-stopni) i rozdzielczość 2560 x 1440 (nie jest znana dla Hololens, ale będzie to raczej maksymalnie Full HD). Meta posiada również technologię śledzenia ruchów rąk i wykorzystania ich do manipulowania obiektami w augmented reality.


Okulary firmy Meta w wersji "deweloperskiej" można już zamawiać, za 949 USD z dostawą w trzecim kwartale tego roku.

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1015 Wyświetleń
Jakub Kańczugowski :: kanczug

Pasjonat mobilnych technologii, związany z branżą od 2001 roku. Uczestniczył w rozwijaniu pierwszych portali internetowych poświęconych palmtopom, smartfonom i innym komputerom kieszonkowym. Współzałożyciel PDAclub.pl oraz CyfrowyJa.pl, swego czasu publikujący w wielu pismach branżowych jak Mobility, Twoja Komórka, Mobile Computing, czy też CHIP.  Nieuleczalny gadżeciarz, uzależniony od Kickstartera oraz IndieGoGo. Wielki fan ubieralnych technologii, nie rozstaje się ze swoim smartwatchem i iPhonem, nie wychodzi z domu bez bateryjnej ładowarki, zestawu kabli z różnymi końcówkami i mobilnego routera.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...