Amazon pokazał kolejną generację Kindle Paperwhite

Utworzono: 21 październik 2018, 18:10 Autor :  
Po kilku latach przerwy, Amazon w końcu zdecydował się odświeżyć jeden z popularniejszych modeli swojego czytnika ebooków, czyli Paperwhite. Jego czwarta generacja z zewnątrz wydaje się niewiele różnić, ale w środku wprowadzono kilka zmian.

Przede wszystkim urządzenie jest teraz wodoodporne (certyfikat IPX8, czyli można będzie zanurzyć czytnik na głębokość dwóch metrów na godzinę). Ekran nie jest już w głębi ramki wokół niego, a równo z nią (jak w modelach Oasis i Voyage). Bez zmian pozostały za to przekątna i rozdzielczość.

Pojawiła się także obsługa Bluetooth (do podłączania słuchawek i słuchania audiobooków z Audible) i zwiększono bazową ilość wbudowanej pamięci do 8 GB (dostępna jest również wersja z 32 GB). Cena zaś pozostaje niezmieniona na poziomie 140 € (około 600 zł) za bazowy model oraz 170 € (około 730 zł) za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci.

Źródło: Świat CzytnikówKomentarze::DISQUS_COMMENTS 807 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...