Google Home w końcu będzie mogło inicjować odtwarzanie wideo na Android TV

Utworzono: 21 październik 2018, 18:10 Autor :  
Jeśli macie w domu głośnik Google Home oraz telewizor bądź przystawkę do niego z Android TV, to zapewne wiecie, że nie umieją się one "porozumieć" w kwestii głosowego inicjowania odtwarzania seriali czy filmów w serwisach VOD. Mimo, że ta sama opcja działa, gdy zamiast czegoś z Android TV mamy Chromecasta podłączonego do telewizora.

Firma z Mountain View tłumaczyła to tym, że Chromecast po prostu otwiera odtwarzacz HTML5 po otrzymaniu komendy od Google Home, zaś na Android TV wykorzystywane są aplikacje kliencie poszczególnych serwisów.

Google w końcu jednak udało się rozwiązać ten problem - w mijającym tygodniu poinformowało o rozpoczęciu udostępniania aktualizacji (niestety, nie wiadomo czego dokładnie) dodającej możliwość inicjowania odtwarzania materiałów z serwisów VOD poprzez Google Home na Android TV.

Firma z Mountain View twierdziła, ze poprawka powinna dotrzeć do wszystkich już w miniony poniedziałek. Kilka dni później NVIDIA z kolei stwierdziła, że lepszą integrację z Google Home wszyscy posiadacze SHIELDów powinni mieć do końca miesiąca. Więc jest tu pewna rozbieżność.

Źródło: Android Police (1), (2)Komentarze::DISQUS_COMMENTS 599 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...