Xbox doczeka się trybu nocnego

Utworzono: 08 sierpień 2021, 09:08 Autor :  
Kilka lat temu niemal wszystkie systemy operacyjne dla komputerów i urządzeń mobilnych zyskały tak zwany tryb nocny, który zmieniał temperaturę kolorów wyświetlanych na ekranie na cieplejszą, redukując tym samym ilość światła niebieskiego, co miało wpływać na lepszy sen.

Teraz Microsoft postanowił dodać podobną opcję do swoich konsol. Najnowsza kompilacja testowa ich systemu operacyjnego właśnie doczekała się opisywanej powyżej opcji. Prócz zmiany temperatury kolorów oferuje ona również możliwość zredukowania jasności ekranu czy diod w kontrolerach czy tej w przycisku zasilania samej konsoli.

Podobnie jak w wypadku odpowiedników na komputerach czy smartfonach, tryb nocny na konsolach Xbox można włączać ręcznie, ustawić sztywny harmonogram godzinowy czy zdać się na czasy wschodu i zachodu słońca.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 229 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...