Aktualizacja Fire TV z problemami

Utworzono: 09 marzec 2024, 14:03 Autor :  
Amazon wydał aktualizację dla swoich urządzeń strumieniujących Fire TV oraz telewizorów z Fire OS, która wywołała niemałe zamieszanie wśród użytkowników i deweloperów aplikacji. Najnowsza wersja Fire OS, oznaczona numerem 7.6.6.9, uniemożliwia aplikacjom nawiązywanie lokalnych połączeń przez Android Debug Bridge (ADB).

Amazon twierdzi, że aktualizacja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, jednak odmówił podania szczegółów dotyczących potencjalnych zagrożeń. To wywołało spekulacje, że zmiany mogą być związane z chęcią większej kontroli nad tym, jak użytkownicy korzystają z Fire TV - w szczególności chodzi o aplikacje umożliwiające omijanie domyślnego ekranu startowego Fire OS.

Amazon, podobnie jak inni producenci telewizorów, stara się generować długoterminowe przychody z sprzedaży telewizorów poprzez wyświetlanie reklam w swoim systemie operacyjnym. Zablokowanie aplikacji pozwalających na uniknięcie ekranu startowego Fire OS może zatem być krokiem w kierunku zwiększenia przychodów z reklam.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 426 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...