Unia Europejska szykuje grunt pod urządzenia Wi-Fi 6E

Utworzono: 04 lipiec 2021, 15:07 Autor :  
Przy okazji wprowadzania standardu Wi-Fi oznaczonego numerkiem 6 (lub literkami ax), przewidziano możliwość korzystania z nowego pasma częstotliwości 6 GHz obok dotychczasowych 2,4 GHz oraz 5 GHz. Urządzenia oferujące taką możliwość są oznaczane jako zgodne z Wi-Fi 6E.

Niestety, do tej pory na terenie Unii Europejskiej nie były one oficjalnie sprzedawane, ponieważ wspomniane pasmo nie zostało jeszcze dopuszczone do takiego wykorzystania.

Dopiero kilka dni temu Unia Europejska postanowiła zezwolić na wykorzystanie pasma o szerokości 480 MHz (dla porównania w stanach dopuszczono aż 1200 MHz) z 6 GHz dla Wi-Fi 6E.

Niestety, nie tylko szerokość pasma jest gorsza niż w USA. Unia Europejska zgodziła się w tych częstotliwościach jedynie na użycie w trybach LPI (Low Power Indoor) oraz VLP (Very Low Power portable), czyli z niską mocą. Dla porównania w USA i Kanadzie zezwolono na standardową moc z wykorzystaniem AFC (Automatic Frequency Coordination).

Takie ograniczenia mogą skutkować ściąganiem urządzeń z rynków amerykańskich czy chińskich (które też często dopuszczają większą moc) czy instalowanie zmodyfikowanego oprogramowania zdejmującego takie blokady.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 109 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...