Twórcy TikToka kupują chińskiego konkurenta Oculusa

Utworzono: 05 wrzesień 2021, 12:09 Autor :  
Na zachodzie gogle Oculus Quest praktycznie nie mają konkurencji, jeśli chodzi o samodzielne urządzenia niewymagające połączenia z komputerem dla użytkowników indywidualnych. Inne urządzenia albo nie są samodzielne, albo są przeznaczone dla firm.

Inaczej sytuacja wygląda w Chinach. Tutaj Oculus nie operuje wprost, ale przynajmniej kiedyś gogle od Xiaomi były zgodne z jego SDK. Jest też firma Pico, która była trzecim największym producentem gogli VR w pierwszym kwartale 2021 roku. Na zachodzie jednak nie prowadziła sprzedaży dla użytkownika indywidualnego.

W tym tygodniu ogłoszono, że tego producenta kupiła firma ByteDance (twórcy TikToka). Nie zdradzono kwoty transakcji ani bardziej szczegółowych planów co do przyszłości. Nie wykluczone jednak, że skoro ByteDance ma już doświadczenia z oprogramowaniem na zachodzie, to będzie chciało rzucić rękawicę Oculusowi.

Źródło: CNBCKomentarze::DISQUS_COMMENTS 431 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...