Stadia doczekała się możliwości zmiany telefonu w pada

Utworzono: 03 październik 2021, 14:10 Autor :  
W tym tygodniu Google zaczęło udostępniać obiecaną jakiś czas temu funkcję zmiany naszego smartfona w wirtualnego pada do gry z pomocą klienta usługi dla Androida. Jak to działa?

Na dotychczasowym ekranie parowania pada od Google pojawił się przycisk pozwalający korzystać po prostu z ekranowego odpowiednika. Alternatywnie, jeśli mamy podłączony fizyczny pad do telefonu (zarówno kablem jak i przez Bluetooth), możemy korzystać z niego.

Działa to przy graniu na Chromecaście, Android TV oraz przez przeglądarkę (aczkolwiek w tym ostatnim wypadku od początku działało też bezpośrednie podłączenie padów do komputera).

Jedyną wadą jest konieczność pozostawiania aplikacji Stadia uruchomionej na ekranie telefonu przez cały czas gry. Kiedy tylko ją opuścimy, połączenie z padem zostanie zerwane.

Nowa funkcja jest udostępniana stopniowo po stronie serwera, więc możecie jeszcze nie mieć do niej dostępu.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 109 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...