Ruszyły zapisy do testów Google Play Games dla Windows 10

Utworzono: 23 styczeń 2022, 14:01 Autor :  
Niedawno Google dość niespodziewanie zapowiedziało plany udostępnienia gier androidowych oraz sklepu Google Play Games z nimi na komputerach z Windows 10. W mijającym tygodniu uruchomiono oficjalną stronę z zapisami na testy tego rozwiązania.

Niestety, obecnie zapisywać mogą się jedynie mieszkańcy Hong Kongu, Korei Południowej oraz Tajwanu. Na początek testerzy mają zyskać dostęp do Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration, Three Kingdoms Tactics, aczkolwiek film promocyjny sugeruje również dostępność Asphalt 9.

W grach ma działać sterowanie za pomocą klawiatury i myszki, ale wymagania sprzętowe jak na proste mobilne gierki są dość wysokie: Windows 10 lub nowszy (minimum wersja 2004), ośmiordzeniowy procesor z obsługą sprzętowej wirtualizacji, 8 GB RAMu, 20 GB miejsca na dysku SSD oraz jedna z “wybranych” (listy nie podano) gamingowych kart graficznych.

Google obiecuje jednak, że z czasem postara się je nieco obniżyć. Dostępność Google Play Games dla pecetów ma zostać rozszerzona na kolejne kraje jeszcze w tym roku (nie wiadomo jednak, kiedy ma być dostępna na wszystkich rynkach docelowych).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 441 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...