Można już odblokować bootloader Chromecasta z Google TV

Utworzono: 01 sierpień 2021, 13:08 Autor :  
Widząc ten nagłówek pewnie się trochę zdziwiliście. W końcu do tej pory wszystkie urządzenia z Androidem od Google oferowały oficjalną możliwość odblokowania bootloadera. Najnowszy Chromecast jednak tę opcję miał zablokowaną.

Po wielu miesiącach prac społeczności udało się jednak znaleźć dziurę w oprogramowaniu pozwalającą na odblokowanie bootloadera. Niestety, proces jest skomplikowany i jedynie starsze egzemplarze (wyprodukowane przez grudniem 2020 roku) ze starszym oprogramowaniem (bez łatek z lutego tego roku) mogą skorzystać ze wspomnianej dziury. Później została ona załatana.

Ponadto do odblokowania bootloadera potrzebujemy komputera z 64-bitową dystrybucją Linuksa, ponieważ narzędzie odblokowujące stworzono tylko dla tej platformy.

Obecnie odblokowanie raczej nic nam nie da (zwłaszcza, że próba instalacji Magiska uniemożliwi start systemu), ale w planach jest stworzenie LineageOS dla Chromecasta.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 194 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...