Meta będzie licencjonować system z gogli Quest innym producentom

Utworzono: 28 kwiecień 2024, 13:04 Autor :  
Meta ogłosiła otwarcie systemu operacyjnego ze swoich gogli Quest dla innych producentów. System, nazwany od teraz Horizon OS, ma na celu trafienie do fanów bardziej wyspecjalizowanych urządzeń.

Mark Zuckerberg, w wideo na Instagramie wspomniał o goglach skoncentrowanych wyłącznie na oglądaniu telewizji i filmów z naciskiem na wysokiej jakości wyświetlacze OLED, a także zaprojektowanych tak, aby były jak najlżejsze kosztem wydajności dla potrzeb produktywności i ćwiczeń. Dodatkowo, będą dostępne gogle zorientowane na gry.

Współpraca z partnerami to kluczowy element strategii Meta. Asus wyprodukuje gogle do gier pod marką Republic of Gamers (ROG), Lenovo stworzy urządzenia ogólnego przeznaczenia z naciskiem na “produktywność, naukę i rozrywkę”, a Xbox i Meta połączą siły, aby dostarczyć specjalną edycję Meta Quest, która będzie sprzedawana w zestawie z kontrolerem Xbox i usługami Xbox Cloud Gaming oraz Game Pass.

Meta pracuje również nad nowym przestrzennym frameworkiem aplikacji, który ułatwi deweloperom z doświadczeniem w mobilnych aplikacjach tworzenie aplikacji mixed reality dla Horizon OS. Firma planuje również "usunięcie barier między Meta Horizon Store a App Lab, co pozwoli ułatwi użytkownikom wyszukiwanie gier i aplikacji (do tej pory oprogramowanie z App Lab można było znaleźć w sklepie praktycznie tylko wpisując dokładnie jego nazwę, nie było widoczne na top listach, itp.).

Ceny, specyfikacje i daty wydania nowych urządzeń nie zostały jeszcze ogłoszone. Zuckerberg przyznał, że “prawdopodobnie zajmie to kilka lat”, zanim ekosystem urządzeń sprzętowych zostanie wdrożony.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 433 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...