Kolejne banki szykują wsparcie dla Apple Pay

Utworzono: 01 lipiec 2018, 10:07 Autor :  
Tydzień temu oficjalnie wystartowała w Polsce usługa Apple Pay ze wsparciem od ośmiu banków, dzięki czemu fani firmy z Cupertino mogą w końcu płacić zbliżeniowo swoimi telefonami (Apple, w przeciwieństwie to Google, nie dopuszcza na swoim systemie aplikacji HCE innych firm). To jednak nie koniec - kolejne instytucje szykują się już na wdrożenie u siebie Apple Pay.

Jak można przeczytać na łamach serwisu Cashless, prawdopodobnie najszybciej proces ten zakończy u siebie PKO BP, które obiecuje udostępnienie swoim klientom (również tym korzystającym z Inteligo) Apple Pay przed końcem trzeciego kwartału tego roku. Prócz PKO plany wdrożenia u siebie usługi Apple ogłosiło również Credit Agricole, choć już bez podawania żadnych terminów.

Nieoficjalnie z kolei nad udostępnieniem swoim klientom Apple Pay pracuje także ING, choć tu prawdopodobny termin ukończenia prac to dopiero 1 kwartał przyszłego roku. Pozostałe banki unikają póki co jednoznacznych deklaracji, ograniczając się do "wyrażania zainteresowania i analiz możliwości wdrożenia".Komentarze::DISQUS_COMMENTS 901 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...