IFA18: Nowe inteligentne termostaty od tado idealne na zimę

Utworzono: 05 wrzesień 2018, 09:09 Autor :  
"Winter is coming" jakby to powiedział klasyk, stąd nic dziwnego, że podczas tegorocznych targów IFA można znaleźć wiele smart urządzeń wspomagających ogrzewanie w domu. Jednym z nich jest inteligentny termostat do grzejników pokazany przez firmę tado.

Każdy z nas ma w domu grzejniki oraz głowice termostatyczne, więc jak to działa nie trzeba chyba zbytnio tłumaczyć. Teraz dzięki produktowi firmy Tado, możemy w miejsce ręcznie kręconych głowic założyć Smart Radiator Thermostat i sterować temperaturą za pomocą smartfona. Urządzenie w zestawie przychodzi z bramką internetową dzięki czemu, możemy sterować temperaturą w domu z dowolnego miejsca na świecie.

Inteligentny termostat od tado wspiera zarówno Apple HomeKit jak i Alexę i Google Assistanta. Oprócz tego dostajemy dedykowaną aplikację w której dzięki geolokalizacji możemy ustawić system tak, aby temperatura się zmniejszała automatycznie, kiedy opuszczamy dom i zwiększała kiedy do niego wracamy. Ponadto termostat jest w stanie rozpoznać otwarte okna. Posiada także wbudowany czujnik światła oraz wilgotności, które mają wspomagać utrzymanie jak najlepszych warunków w ogrzewanym pomieszczeniu.

Dzięki dostępowi do serwisów pogodowych urządzenie potrafi się szybko adaptować do warunków panujących na zewnątrz. Z jedną bramką można połączyć dowolną ilość termostatów a sterowanie podzielić ze względu na pomieszczenia. Według producentów można zaoszczędzić nawet do 30% na rachunkach za ogrzewanie w stosunku do tradycyjnych manualnych termostatów.

Dla tych co posiadają swój własny piec gazowy w domu, producent stworzył wersję termostatu do sterowania piecem. Poza wszystkimi funkcjonalnościami termostatu na grzejniki, termostat podłączany do pieca pozwala wpiąć go w szynę danych pieca (o ile piec takową posiada) i sterować wszystkimi parametrami w podobny sposób jak się to odbywa na sterowniku wbudowanym w piec. Do tego dzięki zaawansowanej komunikacji w przypadku jakichkolwiek błędów, sterownik umie sam od razu zdiagnozować problem z piecem a nawet za pośrednictwem aplikacji mobilnej od razu wezwać technika.

 

Koszt Smart Radiator Thermostat starter kit oraz termostatu w wersji dla pieców to ok. 130 EUR, natomiast koszt już samego termostatu do grzejników bez bramki (jeżeli już jedną mamy) to 79 EURKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1252 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...